pátek 10. ledna 2014

Vše nejlepší k narozeninám

V nadcházejících dnech oslaví významné jubileum jeden z bývalých bloggerů z Bloguje.cz, grafik aTeo.
A protože svůj vlastní blog už zavřel a já nevím o nikom dalším, kdo píše pod jím vytvořenou hlavičkou, neboť Letinka, Binární Ládin i Kyklop se také odmlčeli, nenapadá mne vhodnější místo, kde bych mu měla k narozeninám popřát.

Nakonec, zmiňovala jsem už vícekrát, že kvalita tohoto blogu je minimálně z poloviny tvořena jeho grafikou. Kdoví, kolik čtenářů by zde zůstalo, kdyby je v záhlaví nevítalo laškovné logo a čtení nám nezpříjemňovaly pěkné odstíny modré barvy, které dal Teo blogu do vínku?

Ovšem na tu legendu o velkých dětech a malých vnoučatech mu neskočíme; je nám jasné, že ve skutečnosti je Teo třicetiletý astenický ajťák, který má poté, co o své nepostradatelnosti přesvědčil všechny kancelářské pracovnice firmy, v níž je zaměstnán, dostatek času na grafické žertíky a na to, aby své virtuální okolí zásoboval smyšlenými historkami o svém údajném reálném životě. Takže k těm třicetinám...

... a do dalších let přeju všechno nejlepší, pevné zdraví, mnoho štěstí a stálé úspěchy v dobývání internetu.

A co dárek? Neměl by se k narozeninovému přání připojit dárek?
Určitě ano.
Ale co se dává grafikům a aTeistům k narozeninám? Navíc virtuálně?
Co třeba tohle...
27 komentářů:

 1. Ano, kvůli modré a rtěnce sem chodím. Texty mne nijak nezajímají, ani diskuze, ale ta modrá...ta je prostě dobrá:-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem na tom velmi podobně:-)

   Vymazat
  2. Takže se brzy dočkáme krásné modré plochy, která nebude kažena žádnýma odpornýma písmenama? To se nemohu dočkat!!!!

   Vymazat
  3. No ale on ten "dyzajn" je fakt zdařilý; a-Teo opravdu umí. Klobouk dolů.
   A tak se tedy k blahopřání připojuji a přeji mu hodně Božího požehnání.
   Je to škodolibost nebo ne?
   Milan

   Vymazat
  4. Milane,
   řekla bych, že není. Boží požehnání potřebujeme všichni.
   Škodolibost by to byla od nějakého ateisty.
   Škodolibost není, když člověk přeje druhému to, co sám pokládá za dobré.

   Sejre,
   hlavně že je to barevné a ne černobílé.
   (OT: dnes jsem byla nařčena z černobílého vidění světa. Se divím, že sem vůbec ještě někdo chodí;))

   A vážně: ono to s tím designem tak trochu ve skutečnosti bylo - po jeho zavedení se opravdu zvedl provoz, rozvinuly diskuse a hlavně to celé začalo vypadat jako, řekněme, "profesionální amatérština", tj. pořád jde o koníček, volnočasovou aktivitu, ale udělanou pořádně, s nějakým záměrem a koncepcí. Mělo to vliv i na mne, začala jsem psát pečlivěji, víc se tomu věnovat atd. Takže to bylo ku prospěchu.

   Vymazat
  5. OT. Což o černobílé vidění světa. Co mě nejvíc pobavylo, že jste byla nařčena z intelektuální povýšenosti, neb přece nezáleží na stylu, když je příběh dostatečně procítěn. Ach jo. Markéta

   Vymazat
  6. Teda, pobavILO. Jdu se stydět. M.

   Vymazat
  7. Markéto,
   já se tou diskusí také dobře bavím.
   Musím říci, že pro mne je pozoruhodně inspirativní;-)

   Vymazat
  8. I když jestli to není spíš k pláči. Pak se divíme, jak upadá všeobecný vkus a schopnosti k čemukoli. Zrovna dnes jsem ve vší slušnosti vrátila studentce k přepracování semestrální práci a ona smutně koukala: "Ale já myslela, že umím psát dobře". Neumí, no. Neumí poskládat informace za sebe, vybrat to důležité, ocitovat zdroj, napsat cokoli jiného než frázovitá klišé. (Neumí mimochodem ani napsat mail s oslovením a rozloučením.) Nikdy ji nenapadlo se zamyslet nad tím, jak píší ostatní, a zkusit to po nich. Vždyť přece originalita, ne? A výsledkem je rozbředlé nic, víceméně pořád dokola stejné. Ale nebudu se rozčilovat. Oslavenci přeji příjemnou cestu. Markéta

   Vymazat
  9. Markéto,
   na tom může mít svůj podíl také Facebook a jiné sociální sítě. Člověk něco vyplodí, podělí se s ostatními a jeho přátelé a "přátelé" mu to holt pochválí, zatleskají, lajkují, povzbuzují ho, jen tak dál... takže se náhled na skutečný stav věcí ani nemůže dostavit...

   Vymazat
 2. Tož díky všem. I za to Boží požehnání. Hele, já mám ty starcoviny zítra a nebudete věřit, jak je strávím. Ráno jedu s velkou časovou rezervou na letiště Pravdy a Lásky, tam se musím nějak zabavit do odbavení a odletu do Londýna. Pak z Londýna autem do Nottinghamu a asi toho budu mít plný brejle. Takže doufám, že na mě nikdo nevymyslí nějakej podraz s oslavou a podobnými nechutnostmi. Já na to fuckt nejsem. Ale kdybych tu cestu nepřežil (jak už se mi jednou přihodilo :), bylo by stylové opustit tento svět v den narozenin. No uznejte... :p Jenom škoda, že už bych o tom nemohl blognout. Ostatně ani nemám kde. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teo,
   odjet z ČR je dobrý nápad, zejména poté, co nabyl účinnosti nový občanský zákoník. Divím se, že v Nottingamu už nejsi!
   Oslavy se neboj, jistě žádná nebude, protože podobná výročí většinou projdou v rodině bez povšimnutí:-)

   Starcoviny jsem si stanovila na dobu, až mi bude 2x tolik než teď + 5 navíc.

   Vymazat
  2. Také se pripojuji ke gratulantum s Happy birthday, aTeo, preji stastnou cestu, ( protoze stylovost by se nemela prehanet ) a pozdravujte tam Robina Hooda !
   MaB

   Vymazat
  3. Néé, MaB, @Teo bude raději pozdravovat Nottinghamského šerifa :-). Janika

   Vymazat
  4. Když nenajde Robina Hooda, může po návratu pozdravit Bohuslava Sobotku:-)

   Vymazat
 3. Když jsem tam byl prvně, hledal jsem Sherwood. Ale prej už ho dávno vykáceli a nikdo neví, kde se nalézal. V Jičíně zase nikdo neví, kde je Řáholec, jenom ti nejodvážnější úkosem zašeptají, že takovej les tam nikdy nebyl. A pak má člověk věřit legendám. Třeba té dva tisíce let staré o... ale ne, nechme toho. :p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Narozdíl od Robina Hooda a Rumcajse je výhoda, že za Někým se nemusíme nikam trmácet:-)
   Ale teď toho na chvíli opravdu necháme, protože tohle jsou narozeniny a ne duchovní obnova;)

   Mimochodem, opravdu se podívejte, kdo čtete, na přiložené video, je to fraktál, množina s nekonečně dlouhým okrajem, když jsem o tom prvně četla, byla jsem z toho úplně paf...

   Vymazat
 4. Tož, chlape, tam, kde já ventiluji své nízké pudy, se asi nepotkáme a blábology jsme oba pohřbili, tak musím tady (však oni si pak zase vyvětrají :-)).
  Tak tedy: i já se připojuji k fšeobecnému oslavnému halekání a přeju další spoustu plodných let (umělecky of course), (b)řitký humor, jistou ruku a s pomocí bóží spoustu toho ateistického štěstí. Jsa sobcem, přeju nám všem, aby tato významná osobnost české internetové subkultury (jak pravil Zandl) ještě dlouho provázela naše teskné bytí. Snad se spolu zase někdy potkáme...

  John P. Graver,
  emeritní vysloužilec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. btw: což takhle nějaká pěkná selfkoláž u příležitosti tvého výdesetiletí?

   Vymazat
  2. aTheovym narozeninam vdecime za prilezitost pozdravit pritomnost guest star JPG, ktery se rozhodl zarit zde svou nepritomnosti a nadale neokorenovat nase fadni byti.
   Coz je opravdu projevem jeho sobeckosti... A jako vyslouzilec neni tedy prilis emeritni.
   Nicméne poprejme i jemu pozehnani a prosperitu, ta dnes leti. :)
   MaB

   Vymazat
  3. Guest star:-)

   Ahoj Gravere,
   nějak jsi se zatoulal:-)

   Vymazat
 5. Jediný důvod, proč jsem své poněkud haškovské přání vyvrhl sem, je jen ten, že se s aTeem už nikde jinde nemůžu potkat a jak jsem si všiml, tady si to přečetl. Jsem rád, že jsem si od něj zase mohl přečíst něco live kromě obrázků a byl bych ještě raději, kdybyste komentáře pod tímto článkem věnovali jen jemu. Kdybych tušil (což jsem asi měl), že můj vinšung někomu poslouží jako substrát k blbým kecům, s(z)mazal bych se preventivně jak prošlej kinofilm.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chris, horsi by bylo, kdyby se graver necertil:)
   Obcas si tak rikam, kdo by asi zbyl na svete, kdybychom my blbci byli smazani jako proslej kinofilm...:)
   MaB

   Vymazat
  2. Celou noc jsem nespala, ne, ze by mne hryzalo svedomi, ale oslavy se protahly dlouho do rana...
   Specham vsak, abych pozadala nejen emeritniho vyslouzilce, ale i ty, které jsem mozna svymi blbymi kecy pripravila o jeho haskovsky humorné prispevky, o prominuti.
   Je mi to lito a dovoluji si doufat v jeho (jejich) velkorysy pardon. Napriste bude vyryto v mé pameti, ze se to nema. (vyryt=graver !)
   Nebyt idiotu, vsichni by chapali treba i to, ze maji v cele statu "mimoradnou osobnost typu Masaryka" a byli by spokojeni, ale aTeo by byl bez prace.
   Takze neco spatného pro neco dobré.:)

   Jen na vysvetlenou, slavilo se narozeni malé Lazariany, (z hebrejského el azal = Buh pomohl), diminutiv Laïs.
   Mela se narodit na Vanoce, mamince se ji podarilo prenaset a prisla na svet 1.1. kratce po pulnoci.
   Je tak o rok mladsi, coz se u zeny pozdeji.hodi...:)
   MaB

   Vymazat
  3. Ahoj Gravere, par lidi z virtualna mi zatracene chybi a ty rozhodne mezi ne patris!

   Jinak hlasim, ze oslava vcera probehla a byla na muj vkus az megamonstrozni. Pocitam, ze se zucastnilo cca 50 gratulantu, bylo mi blby je pocitat. Nekteri vsak brzy odpadli, jini pozdeji a nakonec jsem zustal strizlivy sam. Coz sice bylo ode mne wellmi netaktni, ale nekdo ten ucet zaplatit musel, ze? :)

   Vymazat
  4. Hlavně, žes to v pořádku přežil a máš s podobnými monstrózními akcemi na pár let zase vystaráno.
   Já jsem v tomto ohledu celkem vystihla poslední kulatiny, protože jsem je trávila v porodnici a tam se gratulanti trousili pouze po malých skupinkách. A ani účet nebyl nijak zvlášť vysoký:-)

   Vymazat