úterý 14. října 2014

D-Fens omezuje diskuse

To se vážně divím...

D-Fense nečtu moc dlouho, možná rok nebo rok a půl, ale už se stihl stát mým nejoblíbenějším bloggerem. Píše vtipně, trefně, nebere si servítky a jeho instrukce pro čtenáře, jimž vévodí "Pokud se vám to nelíbí, nečtěte to", jsou prostě dokonalé.
Na jeho webu, kde nepublikuje jen on, ale i další autoři, nečtu vše; odhaduji, že rozkliknu tak polovinu článků a přečtu jich ještě méně. Do diskusí nahlédnu výjimečně a jen zběžně, a pokud ano, přečtu několik málo komentářů. Najdou se výjimky, nedávno mne například zaujal článek o hledání bytu v Praze, u nějž jsem diskusi, nesoucí se ve značně kritickém duchu k autorovi článku, četla dosti pozorně.

Nyní D-Fens diskuse omezil.
Obdržel několik reakcí čtenářů, kterým se to nelíbilo, proto svůj krok vysvětlil v článku nazvaném "Mělo by to panstvo raději s diskusemi?", v němž srozumitelně popsal důvody (pochopitelné) a důsledky (pro něj žádné) vypnutí diskusí.

A já?
Přátelé, bavím se.
D-Fens se s tím prostě nemaže.

To není jako já, která pořád zvažuje, jestli diskuse ano nebo ne; hlavně aby se někomu nešláplo na kuří oko, hlavně aby nebyla narušena demokracie a svobodná výměna názorů, hlavně aby se každý mohl ke všemu vyjádřit a především, aby mi mohl dosytosti předvést svou intelektuální nadřazenost, přičemž ještě čeká, že mu za to poděkuji.

Ačkoliv tento blog je co do počtu čtenářů a návštěvnosti oproti DF úplný trpaslíček, znechucenosti z nekonečných diskusí rozumím docela dobře. Tím spíš, že na rozdíl od něj se diskusí přímo účastním, na komentáře odpovídám a vše poctivě čtu.

Tak tedy pro inspiraci, co si o problému myslí vážený pan D-Fens:

"Dorazilo pár mailů. Někteří čtenáři psali, že si myslí, že na diskuse mají právo. Jebe jim ze sociálního státu, kde mají právo na štěstí, zdraví, dotace a cyklostezky. Jiní fňukali, že se nemohou vyjádřit, přestože by chtěli. Jiní že jsem trapnej. Nikdo nenapsal, že sice psal do diskusí sračky, ale že mě nechtěl nasrat a že se teda omlouvá. Na webu nikdo nepodotýkal, nemagorkoval, nemlátil prázdnou slámu ani netrávil studnu, nehledal souvislosti tam, kde žádné nejsou a nepředstíral, že něčemu nerozumí po vzoru největšího parchanta a pasivního agresora jménem Josef Švejk."


Takhle se to dělá.
Tak si to budeme pamatovat, ano?
Zejména ti, kteří tak lpí na demokratické diskusi, kterou potom dovedně zneužívají k útokům na druhé nebo k vulgaritám a obtěžování, by si z toho mohli něco odnést.