pondělí 13. dubna 2015

Kam jsi došla ty?

Žena ženě hyenou.

Dnešní výslech exmanželky expremiéra Petra Nečase Radky v kauze zneužití Vojenského zpravodajství nepřinesl celkem nic nového. Radka Nečasová neví o žádném nebezpečí, které by jí hrozilo a kvůli kterému by ji snad měly zpravodajské služby chránit. Pro milovníky bulváru bylo možná zajímavé zjištění, že její manžel, "pan Čistý" Nečas jí do poslední chvíle soužití lhal, že do jejich vztahu nevstoupil nikdo třetí.

Mne ale zaujalo něco jiného.
Radka Nečasová zmínila, že jí z neznámých čísel chodily vulgární SMS zprávy a také jí byl doručen výtisk časopisu Forbes s článkem o deseti vlivných ženách, u něhož byl přiložen lístek s textem "Kam jsi došla ty?".

Ach ano, kam jsi došla ty? Co znamenáš ve srovnání s těmito vlivnými TOP manažerkami?

Jak příznačné.
Manželka předsedy vlády, matka čtyř dětí, upravená, zjevně slušná a kultivovaná žena.
Ale! Nešéfuje žádné správní radě, nezasedá v představenstvu významné firmy, neřídí žádný úřad, neudílí rozkazy desítkám podřízených, nepracuje na své kariéře a nemá žádný vliv. Takže shrnuto, přiznejme si, naprostá NULA!
Protože co je nějaká rodina a vytvářené zázemí, co slušně vychované děti?
Bez kariéry nejsi nic.
Jak jednoduchá rovnice. Nad její platností se už nikdo ani nepozastaví.

Gratuluji feministkám k výborným výsledkům jejich práce.
Ano, kariéra je vše a práce v domácnosti neznamená vůbec nic.
To se vám, sestry, opravdu povedlo.

***

Byli jsme v sobotu na výletě v ZOO ve Dvoře Králové; jezdím tam moc ráda, protože tato zoologická zahrada se mi velice líbí.
V jednom z prvních výběhů, kolem kterých jsme procházeli, nás zaujala hyena skvrnitá. Na ceduli s popisem zvířete a areálu jeho rozšíření byla uvedena také zajímavost: žije v tlupách spojených příbuzností samic. To znělo slibně.
Chvíli jsme zvířata pozorovali. Jedna z hyen se vyhřívala na sluníčku v mělké prohlubni. Druhá se k ní přiblížila. První hyena vstala a uvolnila jí výhodné místo.
Je to jasné.
Hyena, ideální ikonické zvíře feministického hnutí.