čtvrtek 22. června 2017

Kdo hledá Tribuna, najde

na nové doméně:
www.tribun.red

Protože diskusních blogů ubývá a protože stále ještě tak trochu udržujeme staré kontakty z Bloguje.cz, dávám sem odkaz na novou doménu, na níž bude teď Tribun provozovat svůj blog, aby ji zdejší čtenáři, kteří si k němu chodili číst, našli.

Asi nemusím zdůrazňovat, že s Tribunem máme společné názory na skutečně minimální okruh témat: on je komunista, já volím pravici, on je zarytý ateista a nepřítel církve, já jsem katolička, on fandí Palestině, já Izraeli.
Kromě toho jsem, jak je mi zde občas vyčítáno, nesnášenlivá a netolerantní a nejsem schopna akceptovat odlišné názory, což se naposledy projevilo minulý týden, když jsem si tady dovolila publikovat své opravdu politováníhodné úvahy o rodinném životě.

Ale, řekněme, že zrovna Tribun má z mé nesnášenlivosti takovou malou výjimku.
Přeji mu proto příjemné blogování na nové doméně.


15 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Není zač:-)
   Jsem ráda, že to aspoň někomu pomůže, když už jsem včera odložila dramatický článek o tom, jak se mnou vyběhl odvolací soud! Stejně se mi to nechtělo psát;-)

   Vymazat
 2. Také děkuji.Ty věčné spory... Ale člověk si tříbí názory, nakonec jsem za ně vděčná, pokud se dokáže udržet věcnost a základní slušnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro,
   ano, spory byly, ale snažím se zachovávat odstup.

   Udržet věcnost - to je přesně to, co lidi neumí.
   Obecně tady panuje strašná neochota brát to tak, že spolu můžeme nesouhlasit, ale to neznamená, že ten druhý je... dosaď cokoliv pejorativního.
   Nesouhlas neznamená útok, přece. Alespoň podle mne.

   Vymazat
 3. Kromě toho jsem, jak je mi zde občas vyčítáno, nesnášenlivá a netolerantní a nejsem schopna akceptovat odlišné názor. Bože, jak já miluji Tvé špatnosti hehe.
  Díky za adresu bývalého známého. Rád se podívám na kohokoli

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buteo,
   já to říkám pořád, vysoce tolerantních a ušlechtilých žen jsou plné blogy a single-byty:-)

   U Tribuna - abych nebyla tak kritická - se dá najít spousta názorů k zamyšlení, zajímavých, občas i něco, s čím lze souhlasit:-)

   Vymazat
  2. To je pěkné a hodně výstižné: vysoce tolerantních a ušlechtilých žen jsou plné blogy a single-byty. Naprosto špičkový aforismus.
   Milan

   Vymazat
 4. ad "Můj twitromán 33": Máte to špatně i když je to Váš román.
  ""Dřív bylo projevem mužnosti starat se o ženu. Dnes je projevem mužnosti nechat ji samotnou, protože je to genderově správně...""

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlépe by bylo, kdybych to měla špatně celé:-)
   To by se mi líbilo.

   Vymazat
  2. Když byl můj nejstarší ještě na gymplu, líčil mi "konflikt" se spolužačkou. Nevím už, jak přesně to bylo, ale v zásadě šlo o toto:
   On se vyjádřil, že musí studovat a snažit se, aby jednou mohl uživit ženu a děti a postarat se o ně. Ona se urazila, že nepotřebuje, aby se o ni někdo staral a že chce být samostatná.
   No tak co má muž dělat? A jak máme vychovávat syny, když ne k tomu, že jejich životním úkolem je postarat se o svou rodinu? Vždy jsem syny vychovával k tomu, že jednou budou tatínkové (a ten nejstarší, který měl tento zážitek, jím už je a o manželku, která je doma s dětmi, se stará). Kdybych měl holky, vychovával bych je k tomu, že z nich jednou budou maminky (https://zpravy.aktualne.cz/domaci/z-holek-maji-byt-maminky-stoji-v-citance-jste-genderove-dzih/r~edeb82ded9a811e6aa860025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=editor2&utm_term=position-5).
   Kdo vychovává holky k tomu, aby byly samostatanými soběstačnými individui, lačnícími po kariéře, vychovává je k single životu úplně stejně jako matka, která ze svého syna dělá "mamánka".
   Milan

   Vymazat
 5. Já toho Tribuna moc nečtu. Jen po Vašem upozornění jsem na něj občas koukl a nemyslím si, že by byl komunistou. Leda tak špatným komunistou s oportunistickými sklony.
  Marxismus-leninismus jsem měl ve škole povinně, co si má myslet a co má hlásat správný komunista, to vím. Tribun na Marxovi nestaví a Lenina se nedrží. Není to komunista. Je to levicový blouznivec, utopický socialista, který správně poukazuje na lumpárny, špatnosti a různá nebezpečí pro neprivilegované lidi, a občas má i pravdu, ale nikdy není sto nabídnout správné řešení a nenabízí ani komunistické (marxistické) řešení. Nelze ho označovat za komunistu.
  Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane,
   vím, že jsem se označením "komunista" dopustila značného zjednodušení. Ale já jsem žádný M-L nestudovala a ani se mi to nechce číst.
   Řekněme tedy, že to opravím na "kritiku současných poměrů z výrazně levicových pozic"? Z toho, co je nyní na politické scéně v nabídce, se tomu zřejmě nejvíce blíží program komunistické strany - ale je mi jasné, že zastánci těchto názorů nemohou ani s programem KSČM zcela souhlasit.

   Já taky nejsem typický konzervativní pravičák, asi. A taky si ze současných stran nevyberu, musím dělat kompromisy, u každých voleb.

   Vymazat
  2. Kromě toho mi hlava nebere, jak se snoubí zastávání se neprivilegovaných s takovým odporem vůči církvi. Protože jestli se někde nerozlišuje mezi lidmi podle majetku či postavení, tak je to v církvi. Nemyslím, že by kterákoliv instituce byla v tomto ohledu dál (nehledě na rozsáhlé a řekla bych dost nedoceněné charitativní aktivity). Nebo nevím... to je asi na jinou debatu.

   Vymazat
  3. Milan: Komunismus a marxismus-leninismus nejsou synonyma. Marxismus-leninismus (tedy pojetí komunismu podle Stalina) je tak maximálně jeden z možných tisíců filozofií a směrů komunismu.

   Christabel: Církev bohužel v historii a současnosti se stávala politickým nástrojem různých států. Např. i v současné době podporuje církev útlak Čechů Němci - stačí se podívat, co i český klér podporuje za politická témata v ČR. (Halík, Duka, Vlk, ex.klér Herman).

   Katolická církev to mnoho staletí přeháněla, a dělala spíše nadržování několika státům, čímž postupně přiváděla na sebe protiakce. Anglie vykopla katolickou církev a založila si anglikánskou. Západní Evropa má stále různé protestantské a jiné odnože. Rusko uteklo pod pravoslavnou církev.

   Současné aktivity papeže Františka jsou ze stejného ranku - totální sluníčkář, který zapomněl, že by měl sloužit Bohu, a ne světu a populismu.

   Církev je jednoduše organizace s obrovskou mocí - a jako celek při využívání své mocí a vlivu se neprivilegovaných rozhodně nezastává.

   V českých zemích jsou navíc zcela zřetelné proněmecké chování a orientace církve, a kdykoli to jen jde, církev se staví proti Čechům (sudetoněmecké spolky, a spol.). Je to už hezký zvyk z historie.

   Církevní restituce také oblibě církve nepřidaly.

   Z druhé strany církev dostává špatné PR od médií a vědy. A vědci se zde neštítí jakékoloi podlosti. Např. Sisyfos má ve stanovách, že jeho činnost se nedotýká náboženských a politických témat. To jim nikterak nevadí rozdat bludný balvan za kreacionismus, tedy křesťanský názor na stvoření světa bohem. (Mimochodem, já se na stránky Sisyfosu chodím bavit, zejména názory již zesnulého anatoma Heřta ohledně astronomie jsou na strákách Sisyfosu dokonalé ptákoviny vyvratitelné i učebnicí zeměpisu 7. třídy ZŠ.)

   Upřímně, Bůh nepotřebuje církev. Církev potřebuje Boha. A církev na to dost zapomíná.

   Miloslav Ponkrác

   Vymazat
  4. K tomuhle se určitě ještě vrátím, teď jedu na dva dny na výlet, tak tu nebudu.
   Hezký začátek prázdnin všem.

   Vymazat