středa 7. února 2018

Uštván

Zemřel novinář Karel Slezák, člověk, o němž jsem až do prezidentské volby nikdy neslyšela.

Shrňme si to: na oslavě vítězství prezidenta republiky ve volbách jeden ze zúčastněných novinářů zřejmě přebral. Opil se, nebo to tak alespoň vypadalo, a kolaboval. Další přítomní novináři jej začali natáčet. Zůstali věrni svému poslání, mají totiž v demokracii nezastupitelnou úlohu a voliči se samozřejmě musí dozvědět, že někdo, kdo určitě podporuje Miloše Zemana, byť by to byl úplně neznámý nýmand, se ožral jako slíva. Co by se stalo, kdyby se taková důležitá událost nevysílala?! Je jejich svatým právem a svatou povinností takovou situaci natáčet a zveřejňovat, je to ve veřejném zájmu!
Karlu Slezákovi, který byl na akci rovněž akreditován, se to nelíbilo, proto se ohradil, novináře plnící za daných okolností jen jejich zpravodajskou povinnost se pokusil vyhodit a následně na ně fyzicky zaútočil.
A to je špatné. Někoho napadnout pěstmi je zakázané, amorální a nedělá se to. Samozřejmě, kam bychom přišli s takovým chováním? Nikdo nemá právo napadat druhého fyzicky.

Syndikát novinářů ho obratem vyloučil se svých řad.
Napadený kameraman podal trestní oznámení.
Karel Slezák se za své chování omluvil, že jednal v rozrušení.

Ale tohle nejsou události, které se vyřeší omluvou. Koho dnes zajímá nějaká omluva za lidské selhání?
Strhla se mela. Štvanice. Vichřice.
Ohrazujeme se, vylučujeme, poukazujeme, odmítáme, analyzujeme, vyšetřujeme.
Mediálním prostorem duní odsouzení.

A Karel Slezák? Prostě si umřel.
Je mrtvý a na nikoho už nezaútočí a ani bránit se nebude. Takhle jednoduše to udělal.

Ale přece jen, říkám si, nebylo někde něco špatně?


***
Nechť duše zemřelého spočine v pokoji.
Upřímnou soustrast jeho rodině.


50 komentářů:

 1. Jest tak Christabel, cosi shnilého v tomto státě dánském. Tady a teď. Leč stále jsou i tací, co maj' hlavu a srdce; a umějí se vyjádřit. Děkuji, vážená. Carpe diem. v.
  "Děkuji, děkuji za slabost, jež pokoře mne učí, ..." (KK).
  vl.ak@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Inu, je potřeba odlišovat. Živý KS byl tupá zemanovská mlátička, která ve svém věku a s vědomím svého zdravotního stavu komunikuje s okolím pomocí umění rohovnického.
  Mrtvý KS je člověk, něčí příbuzný, kamarád...
  Každý svého štěstí strojvedoucím a média neodpouští.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gravere,
   jenomže i živý člověk je něčí příbuzný, kamarád, nejbližší...
   Měli bychom si to uvědomovat i předtím, než ti lidé zemřou. Novináři to právě dost často ignorují.

   Vymazat
  2. Christabel,
   pan "takynovinář" Slezák udělal svinstvo (zdokumentováno). Pár dní na to zemřel. Prakticky nikdo neví jaký byl jeho zdravotní stav, co se s ním v těch dnech dělo, atd. Ergo - uštvali ho hnusní novináři - chudáci truchlící pozůstalí. Vaše zkratka je dost zvrácená.
   JH

   Vymazat
  3. Graver: "tupá Zemanovská mlátička" — nemám pocit, že by se toto Vaše subjektivní slovní spojení jakkoli souviselo s diskutovaným tématem.

   JH: "udělal svinstvo (zdokumentováno)" — dovoluji si s tímto Vaším subjektivním názorem nesouhlasit. — Kdosi má problém (neřešme teď kdo a jaký). Dav je netečný. Někdo to natáčí. Jediný člověk to vyhodnotí přirozeně a zasahuje, pomůže. Jediný. Pak je zdokumentováno nějakých 15 sec. pak nezdokumentovaných asi 10+ minut, pak desítky vteřin, a to včetně (dle Vás) 'svinstva'. Pokud nejste ochoten připustit (možnost), že ten jeden (K.S.) na začátku příběhu udělal přirozenou (správnou / rozumnou) věc, pak považuji Váš pohled za zkreslený / zaslepený a další diskuzi za bezvýznamnou.

   vlado.

   Vymazat
  4. Vlado,
   Vy jste tam byl? Myslím, že (stejně jako já) ne, tedy můžete mluvit jen na základě toho, co bylo zdokumentováno.
   Pokud si myslíte, že přirozená reakce na to, co se mi nelíbí, je dát dotyčnému (který násilně nekoná) pěstí, pak asi nemá cenu diskutovat s Vámi. Žijete ve světě, kde lynč je přirozené právo a pojem právní stát Vám asi nic neříká... :-(
   JH

   Vymazat
  5. Vážený JH, máte pravdu, nebyl jsem tam.

   Děkuji za Vaši reakci. Je mi líto, že jsem položil otázku tak hloupě, že jste ji nepochopil. Zkusím znovu. Jste ochoten připustit (alespoň možnost), že K.S. (poté co vyhodnotil situaci s M.R. opírajícím se o pultík) udělal přirozenou (správnou / rozumnou) věc tím, že zasáhl a odvedl (téměř odnesl) dotyčného na pódium? — Nechme zatím stranou nejasnost, zda se pokusil jej posadit nebo zda s ním fláknul jak s žokem kávy.

   Jak píšete, stejně jako Vy (a přiberme i Christabel) tak i já mluvím pouze na základě DOSTUPNÝCH informací (Vaše formulace "co bylo zdokumentováno" je problematická; toto není slovíčkaření, možná právě zde je ňadro pudla). Byl jste reagoval na text Christabel, na rozdíl od ní však Vaše závěry indikují nedostatek informací a/nebo empatie — což je to, nač se Vás snažím upozornit. Nezaútočil jsem na Vás. — Na okraj a pod čarou. Je jen jediný člověk, kterému věřím, jak to tam bylo. Mrtvý.

   Dovolte mi Váš druhý odstavec přejít s blahosklonným pousmáním. Pokud Vás těší pokračovat v diskuzi rohovnické tak beze všeho, leč prosím viz dotaz výše.

   Neznám pana K.S., ani jsem o něm dřív neslyšel. Víte (názor), tady nejde o pana K.S.; tady jde o Syndikát, o RSF, o novináře a novinařinu ... nebojím se říct o Svobodu.

   Vamos juntos, oučan Joseph K. —
   (Technická: omlouvám se za opomenutí podepsat 3 místní výšplechty. Kontrétně,
   8.2. 9:11 — oj aké pekné okrúhle číslo; 14.2. 0:42 a 13.2. 22:07. Cheers, vlado.)

   Vymazat
  6. Vlado,
   také Vás zdravím. Evidentně se míjíme. Pokud jde o položení/pohození ožralého pána (jméno si nepamatuji), pak s Vámi souhlasím. Nevím, co by na tom mělo být špatně (naopak dotyčný se zachoval správně). Jenom si dovolím upozornit, že ve svých komentářích jsem se o tomto činu nikde ani slůvkem nezmínil.
   Naopak jsem odmítl (jako sprostý čin) napadení kameramana pěstmi. Pokud jste z DOSTUPNÝCH informací vydedukoval, co ho k takové brutální akci opravňovalo, pak mi dejte vědět. Já jsem nic takového nenašel.
   JH

   Vymazat
  7. Džejejči, snad se nemíjíme. — Tak jo, chcete ring.

   Rovina 1. (Nemusíte číst. Bude to dlouhé. A zřejmě se shodneme.) Trestní oznámení (aneb "kdož jsem já, abych soudil bratra svého"). Bylo podáno. PČR vyhodnotí 'brutální akci' (nebyl jsem tam, nesvědčím, nevím). Spočítá mrtvé, zraněné a škody na
   majetku. Odloží nebo dá blokovku nebo správní řízení (neberte mě za slovo) nebo předá soudu. Soud třeba rozhodne. Odvolání. Případně až Štrasburk. A budeme mít jasno. Holt demo s grácií. Alternativní řešení, tedy lidový soud / smírčí soud šaría / lynčování, jsme zřejmě už shodně zavrhli. (Můj odhad výsledku je irelevantní. Ale chcete–li ho: (intuitivně) odložej to, nicméně samozřejmě nemám k dispozici všechny podklady, co maj' voni.) ——— Chápu, že na tohle jste se zřejmě neptal. Nicméně považuji za důležité to zopakovat. Proč? Presumpce neviny. Shoda nad něčím (podstatným) pomůže vyjasnit neshodu nad něčím jiným (prkotinovým). (Btw. 'ožralý pán' podal jiné oznámení. Zde platí totéž v bledě modrém.)

   Rovina 2. Chtěl jsem zformulovat tu 'vydedukci'. Ale furt to směřuje k blábolu dlouhýmu jak fronta na banány. S důrazem na to co 'neodporuje záběrům', nikoli na to co 'ukazují záběry'. ——— Tak jinak. K Vašemu prvnímu odstavci. Též odsuzuji "(jako sprostý čin) napadení kameramana pěstmi". Upřesnění: V obecné rovině. Kohokoli, nejen kameramana. A samozřejmě je–li bezdůvodné. Byl to konkrétně tento případ? – "brutální akce" Tekla krev? Otevřená zlomenina? Kopal do ležícího? – "opravňovalo"
   Hledám pochopení/vysvětlení nikoliv omluvu/oprávnění/ospravedlnění. ——— Zde krátká a nepřesvědčivá formulace. Stařík (~70), který napadl (na místě kde ještě před ~hodinou byla hlava státu) zdravýho silnýho mladýho floutka (odhadem 35) vědom si toho,
   že je natáčen/dokumentován, musel mít sakra důvod nebo musel bejt totálně vytočenej. Podle mě obojí. Nebo je úplně vymatlanej (to si nemyslím, nic tomu nenasvědčuje).

   Ptáte se mě? Víte, co k tomu řekl K.S.? Viděl jste ~hodinový rozhovor s K.S. na iDnes (30.01.2018, V. Vokál, ke konci i A. Šulc, 42 minut)? Chcete link? – Četl jste rozhovor s K.S. na iRozhlas (28.01.2018, O. Golis, asi 25 otázek/odpovědí). Chcete link? ––– Vámi prezentovaný postoj je 'přestože jste to viděl' nebo 'protože jste to ještě neviděl'? Přiznám se, že ač se snažím, tak mi není jasné, co na tom všem vlastně nechápate.

   V úctě, vlado.

   Vymazat
  8. 2 JH

   Opr.: špagety výše byly ke 2. odstavci. Teď k 1. a souvislost. K.S. vyhodnotil případ 1 správně a dle toho zasáhl (Vaše slova, zjednodušeně). Případ 2 vyhodnotil špatně (říkám) a dle toho zasáhl. Chcete vědět proč 'špatně' nebo je to jasné? — Emoční a věcná souvislost mezi 1 a 2 (byť s odstupem 10 minut) je jasná?

   v.

   Vymazat
 3. Nemám rád novináře. Žádné. Že tentokrát novináři uštvali k infarktu jednoho ze svých řad je sice nové, ale nikoli překvapující. Jsou to vesměs velmi odporní, nemravní lidé.
  Toho pána, ač byl novinář, je mi samozřejmě líto, neboť je určitě něčí tatínek a něčí dědeček a možná i něčí manžel a třeba i něčí bratr a strýc, takže je zde více lidí, kteří jsou tím bolestivě zasaženi.
  Doufám, že se také dožiju takového věku a slibuji si, že se nebudu v tom věku rozčilovat a nenechám se rozrušit žádnými mediálními útoky a štvavými řečmi, abych ten věk pokud možno ještě překonal.
  Rodině upřímnou soustrast a ostatním novinářům ponaučení.
  Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane,
   já si myslím, že mezi novináři se určitě nějací slušní najdou, nejde je všechny házet do jednoho pytle.
   Podle mne toho hodně plyne už z povahy té práce, prostě potřebují senzace, strach, napětí, kauzy, problémy, katastrofy, hádky... jinak nemají o čem psát.

   Vymazat
  2. Nenajdou.
   Milan

   Vymazat
  3. Milane,
   najdou. To, že o nich nevíte je Váš problém, nikoliv jejich...
   JH

   Vymazat
  4. Pane JH, jmenujte slušného novináře a když ne já, tak někdo jiný Vám Vaši ilusi promptně vyvrátí.
   Milan

   Vymazat
  5. Milane,
   v iluzi žijete Vy. Definujte nejprve kategorie "být slušný" a "být novinář". Pak můžeme posuzovat, kdo se do těchto kategorií vejde.
   Ale abych nebyl příliš obecný. Požádal jste mě o jméno, budiž. Například Ivan Brezina je podle mě slušný novinář.
   JH

   Vymazat
  6. Milane, dovolím si souhlasit s JH.

   Váš návrh vyznívá: Ukažte mi (prstem) na novináře, a já/někdo na něm najdu hnidu. Takhle jste to myslel? To máte jistě pravdu. Ale to vskutku není 'jeho' problém.

   vlado.

   Vymazat
  7. Pánové, nejste ve sporu, jen máte možná pro "slušného novináře" jiná kvalifikační kriteria.
   Nesporným faktem je, že se z žurnalistiky už téměř vytratila úroveň a stavovská čest. Umím si představit optiku, se kterou nebude žádný novinář slušný. Co byste řekli - je "(ne)slušný" námezdní pisálek, plodící v cizím žoldu zcela proti svému přesvědčení? Nebo je to naopak profesionál, který dělá svou práci? Možné ekvivalenty (právník, policista...) jsem tu už zmiňoval.
   Ano, na každého můžete ukázat prstem a něco najít. A někdy to dokonce bude jeho problém. Někdy zase ne.

   Vymazat
 4. Update k mému "s vědomím svého zdravotního stavu" - takže asi bez vědomí: https://zpravy.idnes.cz/umrti-prezidentske-volby-karel-slezak-napadeni-novinare-pe8-/domaci.aspx?c=A180209_130236_domaci_bja

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...a ještě něco pro ilustraci mentality toho člena holubí letky: http://domaci.eurozpravy.cz/politika/215248-misto-opilosti-pokus-o-vrazdu-co-se-stalo-ve-volebnim-stabu-zemana/
   Pokus o vraždu potratovými pilulkami. To nevymyslíš.

   Vymazat
 5. Vážená Christabel.

  Slovo uštván si představuji k něčemu jinému. Třeba k tlaku pravicových novinářů na Karla Čapka v roce 1938. Ale ne k tomuto.

  Ten pán napadl novináře při plnění jejich úkolu. Co nafilmují je jedna věc, co se odvysílá je věc jiná. Že se v prostředí volebního štábu někdo ožere do němoty je smutné, ale v zásadě pochopitelné. Opravdu nejsme zodpovědní za všechny své podporovatele, ani prezident Zeman. Že je to komunisticko-prapodivný novinář, halt na sebe strhl pozornost, ale kolem páně Zemana se motají jinčí "osobnosti". Že jeho kamarád, sám novinář napadne jiné při výkonu práce fyzicky, to prostě na vyloučení ze Syndikátu zřejmě je, omluva se může počítat při příští žádosti o členství.

  A, že ho vzala choroba, čest tomu dobrému, co v životě udělal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dovolil bych si vážený panovníče s vámi nesouhlasit. Podle mého názoru by slova novinář a hyena neměla být synonymy. Pan Slezák pro to aby synonymy nebyla něco praktického udělal. Proto má můj respekt. Na rozdíl od mnoha jiných, o morálce pouze žvanících, leč nic pro ni nečinících.

   Hamilbar

   Vymazat
  2. O Slezákovi nic nevím, takže se omlouvám, jestli mi něco uniklo, ale co přesně udělal pro desynonymizaci pojmů novinář a hyena? Že dal přes hubu jiným novinářům, kteří projevili svůj hyenismus pokusem o reportování toho ožralého (pardon, otráveného) blbce? A to udělal ve jménu vyšších žurnalistických ideálů nebo prostě jen proto, že jsa standardně tupou zemanovskou mlátičkou neznal jiný způsob řešení situace?

   Vymazat
  3. Mne na tom překvapuje, že v sále je někomu zjevně špatně, není to přitom ani nikdo známý, prostě cizí člověk, a oni tam letí s kamerami. To nemají žádný etický kodex? Proč to, u všech všudy, natáčeli?
   Když už nejdu takovému člověku pomoci - budiž, třeba mu pomáhá někdo jiný a další pomoc už není potřeba - tak ale proč to točit?

   Jistěže se na to má reagovat jinak než fyzickým napadením, ale jak tedy? Jít si stěžovat? Na syndikát? Podávat civilní žaloby?
   Takže podle mne je to celé hlubší problém chybějícího soucitu, etiky nebo nevím přesně, jak to nazvat.

   Vymazat
  4. Vypadá to hnusně a nejspíš to dle běžných měřítek hnusné je, ale je to jejich práce - tohle mají dělat. Kodex mají - a je někde jinde, než ten náš. Advokát taky musí hájit zrůdy, kterých se štítí, policajt musí zakročit i tehdy, když ví, že zákon a spravedlnost spolu často moc nesouvisí...
   Ten opilý (eh, tedy zapokusovražděný) soudruh ovšem už v péči byl, takže spoluhyeny by mu moc nepomohly.

   Vymazat
  5. btw: nesledoval jsem do detailně, ale chápu to správně, že to byl víceméně fight mezi holubí letkou a "těmi druhými"?

   Vymazat
  6. Gravere,
   z vysílaného mám stejný pocit. Zachraňovali záchranáři. Pak tam byla skupinka osob, kteří točili, a nakonec skupinka osob, kteří jim v tom bránili - slovy (vysoce expresívními), pěstmi, zatahováním posuvných dveří (to byla docela komická vložka na téma - když posuneš dveře, vznikne nové "okno").
   JH

   Vymazat
  7. Vážení pánové (KV, JPG, JH), překvapuje mě Vaše povrchní hodnocení události (v hotelu). Vaše pochopení štvanice v následujících dnech je pak už úplně mimo. Víte, tento banální případ se na první pohled jeví triviální. Na druhý pohled je to složitější. A je tam HODNĚ "někde něčeho špatně".

   Milá Christabel, jistěže mají Etický kodex novináře. Například bod "3f. kromě NESPORNÝCH důvodů veřejného zájmu NESMÍ novinář svou činností dostat dotčené osoby do nesnází nebo osobní tísně" (například). Vznešené. Názor: záběr ležícího Rokytky je porušením tohoto požadavku. — Lze podat podnět Komisi pro etiku SNČR.

   Vymazat
  8. Pane/paní důkladně anonymní,
   ano, uznávám, moje hodnocení událostí je povrchní, dané jen tím, co jsem viděl. Pokud mi vysvětlíte, v čem se mýlím, budu jen rád.
   Můžete mi například vysvětlit, jaký je druhý pohled na situaci, kdy boxer v.v. napadne pěstmi člověk s kamerou v ruce? A to zřejmě jenom proto, že se mu něco nelíbí.
   JH

   Vymazat
  9. Tak koukaj, voni anonýme. Když povrchní a mimo, tak o tom nekecaj a nabídnou hloubkový a nemimo. Šup sem s druhým pohledem. Já nijak nezastírám, že mám zatím jen ten jeden, získaný na vlastní oka.
   "Někde něčeho špatně" - když už se díváte na věštkyni Jolandu, tak buď buďte konkrétní nebo nás ušetřete její odborné terminologie.
   Za názor vám děkujeme, klíčenku si vyzvedněte na vrátnici a příležitostně zkuste vysvětlit, čím dostali novináři toho ožralu do nesnází či osobní tísně.

   Vymazat
  10. Pane JH (omluva za nezamýšlenou důkladnost viz výše).

   Chcete dva pohledy? Ne 'druhý' pohled, ale třeba dva pohledy? (Ve finále není důležitý druhý pohled. Je jen jedna skutečnost. Jako mince.)
   Slyšel jste celého R.Ž.? "Jestli chce nějaký novinář sem jít, půjde přes moji mrtvolu, jo? (ženský smích) — Ale já nemusím někomu ublížit. Můžete mě ušlapat, klidně. — Nechte ty lidi na pokoji. Proboha. Rozumíte mi?" — Co si z toho pamatujete? Tu nadsázku a nadhled 'přes mrtvolu'? Nebo tu úpěnlivou prosbu 'na pokoji; proboha; rozumíte mi?'? Co z toho najdete textově přepsáno v 'médiích', vč. čt24?

   (teď jsem náhodou našel, 1url.cz/@TOP_RZ, neověřeno, 29.1.2018, vyjádření Robert Žák) —
   "Moje vyjádření k událostem v TOP hotelu 27.1.2018:
   1. Přišlo mě hyenistické natáčet kolabujícího člověka. 2. Pokud vím, tak novináři byli několikrát vyzváni, aby opustili soukromý prostor. 3. Snažil jsem se obě strany rozdělit a zabránit pokračování konfliktu. 4. Je velmi politováníhodné, že se něco takového stalo."

   vlado.

   Vymazat
  11. Nespěchaj, Džony. Rychle ani kohút vajco neznese. Vím já, co voni nevěděj'?
   Stalker
   (Zkusím se vrátit, vy můžete zatím zkusit stalknout vlákna s JH. vlado.)

   Dávno před tím než na Dolním Rynku postavili obelisk a vedle Tomáška Jošta na koňovi, G.G. Márquez se šmírnul po štatlu a zaslechl ten starej dobrej — 2 příslušníci se vrátili na služebnu — Jeden vokukuje psa — A druhej prej proč. — No, jak se bavili ti dva dědci – Vidíš toho psa se dvěma (vocasama)? ——— Góme andílek před Redutó?

   Vymazat
  12. Jménem našeho ústavu se omlouvám - on nám ten šíloš pořád utíká. Již jsme ho odlovili a vrátili do klece.

   Vymazat
  13. Tak jsem tady s tím vápnem, vážený John P. Graver. (Nechte ho občas proběhnout, pohyb mu udělá dobře. — Z vlastní zkušenosti :-)

   Něco už jsem hodil do placu výše.

   "Někde něčeho špatně" – byla citace Christabel, zde z blogu. (Jsa tu novicem, nejdřív jsem si spojil Jolandu jako křestní ke Christabel. Byv jsem netušil, že vůbec existuje nějaká kartarka-jolanda.cz/ ) Konkrétně jsem měl na mysli (opět citace z blogu) "Strhla se mela. Štvanice. Vichřice. Ohrazujeme se, vylučujeme, poukazujeme, odmítáme, analyzujeme, vyšetřujeme. Mediálním prostorem duní odsouzení."

   "do nesnází či osobní tísně" nebyl myšlen 'ožrala' M.R. (na pódiu), nýbrž K.S., o němž je tu řeč.

   Klíčenku nechávám u Vás. Ukradli mi zámky. A znárodnili.
   Blue Blood O (vlado.)

   Vymazat
 6. Občas po přečtení komentářů k tvým článkům mě napadá, zda si někteří všimli toho razítka u Tvého blogu. Archivováno Národní knihovnou. Přiznám se, že si některé myslitelé občas připomenu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky tě zase rád vidím, Buteo. A jsem rád, že ty tu archivaci ve svých komentářích zohledňuješ. K tématu bys něco neměl?

   Vymazat
  2. Aha, dal jsem to pod Tvůj koment. My dva se přece známe léta a už se nepřekvapujeme.
   Neměl, nějak jsem ty taškařice nesledoval. Novináře nemusím a je mi jedno kdo je platí. Lidi co plácají neověřené nesmysly a to ani nemusí být za účelem někomu ublížit, jen z lenosti a vlastní hlouposti. Třeba 900 hodin přímý přenos, 1700 mil široká řeka Hudson a tak.
   Já s rodinou jsme volili Zemana a Babiše, netajíme se s tím , protože nevidíme nikoho, kdo by je v současné době /po éře Sobotkovců a jiných šmejdů/nahradil a ten chlív drobet vymetl.

   Vymazat
  3. Národní knihovna to sleduje nikoli kvůli obsahu, ale kvůli jazyku. Pro doplňování národního jazykového korpu a pro sledování vývoje jazyka. Proto není třeba se ve volbě výrazových prostředků omezovat - každý nechť píše, jak mluví: Národní knihovna bude mít radost!
   Milan

   Vymazat
  4. Áha, díky, nevěděl. Na češtinu chlapce ze Žiliny asi nebudou zvědaví.

   Vymazat
  5. A až zgómnó hantec borca ze štatlu...

   Vymazat
  6. ... naglgaj se betelného vasru z Parnasu.

   Vymazat
 7. Po přečtení http://gravers.net/pravda-o-graverovi/se už nedivím...
  Josef

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Josefe. Vždycky mě potěší, když některý z hostů mého choromyslince umí číst. Jinak stejný dotaz: k tématu něco máš?

   Vymazat
  2. Josefe,
   já mám ráda tohle:
   http://gravers.net/nad-dopisy-chlivaku/

   Graver má k věci dobré poznámky a ráda ho tu vidím, i když pravda, kdo na to není zvyklý, tak má občas problém:-)

   Vymazat
 8. Tak tedy, vzhledem k mému pracovnímu nasazení jsem nestihla do diskuse více vstupovat. Ale nevím, zda to bylo na škodu?:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přiznej se, že se to pracovní nasazení občas hodí ;-).
   Stejně tomu nevěřím - vy právníci přece máte stáda těch koncipientů, JUCů apod., ne?

   Vymazat
  2. No právěže ne.
   Nemám koncipienta, ani kolega ne, a ani nechci. Já se totiž nechci o nikoho starat, zadávat a kontrolovat po něm práci, učit ho, nemám na to kapacitu ani povahu.

   A teď je tady pracovně dost mela, přebrala jsem od ledna nového klienta a než se to usadí, tak to chvíli trvá. Na daně jsem ještě ani nevzdechla.
   Zastavila jsem příjem nových případů, stejně jsem ale musela přebrat něco, co bylo naslibováno už z podzimu. Upínám se k nějakému jinému ročnímu období, že to pak bude lepší:-)

   A jinak klasika: prostřední ztratil klíče, nejmladší kulicha, nejstarší potřebuje nějaký atlas na zeměpisnou soutěž nebo co, nemám dárek pro synovce k svátku a zase jsem se s prvňákem vybodla na logopedická cvičení, čekám, kdy nás dostihne chřipka, a školní kroužky nejdou zaplatit přes účet, musím do té školy dojít... a tak každý den:-)
   Ale mne to baví;-)

   Vymazat
  3. No, pořád lepší, než nuda - člověk aspoň ví, že žije. Já jsem přestal dělat kariéru a začal se věnovat už jen hobíkům. Ale moje profese k těm hobíkům patří taky ;-).

   Vymazat
  4. Ano, tak s nudou opravdu problém nemívám:-)
   Advokacie je také můj koníček, o tom žádná, ale zase člověk se nemůže obětovat jenom koníčku, že.

   Vymazat
 9. Vážená a milá. Díky za blog. Díky za prostor. Trošku jsme potlachali. Motoráček Lokálka (vlado.)

  OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.