neděle 4. března 2018

Mráz a slunce

Stejně jako loni jsem si udělala krátký zimní výlet na místa, která jsou mi blízká.

Tentokrát jsem ale nepřijela ve všední den, a proto byla osada přece jen trochu živější. Na lesním parkovišti stála dvě další auta. Potkala jsem dvojici starších lidí, kteří byli stejně jako já na procházce. Na zamrzlém rybníku bruslilo několik lidí. Restaurace otevírala v poledne, ale to už jsem byla na cestě domů.

Slunce, které se v mrazivém vzduchu prodíralo mezi větvemi stromů, vytvářelo přízračnou atmosféru. Najednou jsem ji chtěla zachytit, ale nebyla jsem na to připravená. Nejsem zvyklá nic fotografovat, většinou se jen dívám.

6 komentářů:

 1. Nedělní lesní procházky jsou moje láska v každém počasí. A když v zimě svítí sluníčko, bývá to obzvlášť hezké.
  Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sluníčko je v lese vždycky hezké.
   Ale ten mráz byl zničující, jsem ráda, že to polevilo - byť uznávám, že mrazivé počasí je také užitečné, tak ho nejraději přečkávám u kamen:-)

   Vymazat
  2. Jaký mráz?
   Vždyť já jsem letos ani nevytáhl čepici, jak byla mírná zima!
   Milan

   Vymazat
  3. Tak, je 18.3. a já bych se pořád nejraději krčila u kamen:-)

   Vymazat
 2. Hezké. Musím si víc vážit scenérie, co mám hned za okny. Když k tomu přidám, že mi letos chodí na krmítko kolem 20 vrabčáčků polních, kteří už vypadali na vyhynutí, nic víc ke spokojenosti mi nechybí, ani že jak je rok dlouhý nezavadím pohledem třeba o Mádla a Štěpánovou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buteo,
   toho si važ. U nás je to tak napůl, sice ve městě, ale do přírody blízko. Já tedy nejsem žádný tramp, ale život uprostřed velkoměsta, úplně bez přírody, si moc představit neumím.

   Vymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.