úterý 12. června 2018

Znásilnění na Klinice

Incident v Autonomním sociálním centru Klinika dosahuje naprosto absurdních rozměrů.

Stručné poznámky, kterými se chci v kauze zorientovat:
 • Přímo na Klinice nebo v okruhu lidí kolem ní se pohyboval muž jménem Jiří, který sám sebe prohlašuje za ženu. Vzhledem k tomu, že lidé sdružující se kolem Kliniky jsou okázale citliví ke genderové sebeidentifikaci jedinců, přijali jej mezi sebe jako Marii.
 • Marie byla velmi výrazným, aktivním a také radikálním členem queer hnutí.
 • Dvakrát ovšem došlo k incidentu, při němž se Marie pokusila znásilnit některou z kolegyň, resp. možná znásilnění dokonala.
 • Postižené aktivistky se rozhodly věc nehlásit, těžko říci proč. Je možné, že se obávaly nepříjemného vyšetřování, je možné, že nechtěly vrhnout špatné světlo na Kliniku, je možné, že ke znásilnění vůbec nedošlo, a je také možné, že v inkriminované době byli všichni nalití či zfetovaní jak zákon káže, což by mohlo objasňování lehce zkomplikovat.
 • Aktivistky ale pod názvem kolektiv Sdruženy napsaly na Facebook otevřený dopis, v němž Marii jmenovitě ze znásilnění osočily. Zvolily tak velice diskutabilní způsob vypořádání se s problematickou situací, protože buď měly věc ohlásit a nechat prošetřit, nebo si ji měly řešit soukromě. Je evidentní, že nepodepsané, jmenovité, výslovné nařčení ze závažného kriminálního jednání zveřejněné s širokým mediálním dopadem musí mít na takto obviněnou osobu naprosto devastující vliv.
 • Oběti znásilnění asi nechtějí být označovány jako oběti, a proto se samy označují jako "přeživší", což vytváří dojem, že znásilnění muselo být provedeno zvlášť brutálně a za přímého ohrožení života poškozených.
 • Vzhledem k tomu, že ohledně průběhu incidentu nebyly zveřejněny žádné podrobnosti, je nutné k tomu přistupovat s rezervou, protože znásilnění je nyní tak široce definováno, že se do tohoto pojmu zahrnuje i chování, které bychom v běžném hovoru znásilněním nenazvali.
 • Marie ve svých vyjádřeních jednání, z něhož byla nařčena, opatrně připustila, mimo jiné s tím, že v předmětnou dobu byla pod vlivem alkoholu.
 • Zveřejnění incidentů se samozřejmě hodí všem, kterým byla Klinika trnem v oku, protože nyní mají v ruce velmi pádný argument, ve stylu: "Jak to asi na té Klinice vypadá, když tam opilý ženomuž znásilňuje aktivistky, které to potom kryjí před policií, ale zveřejňují na Facebooku?".

Příběh je pro mne velmi těžko uchopitelný. S Klinikou mírně sympatizuji, o sebeprohlášení se za ženu u excentrického básníka si myslím své, queer ideologie je mi zcela cizí, chápu, že ke znásilnění může dojít i jinde než v marxistickém kolektivu, kriminální jednání samozřejmě odsuzuji.

Jedno mi z toho vyplývá ale zcela jednoznačně: způsob, jakým to ty Sdruženy zmedializovaly, jak člověka ze svého středu otevřeným dopisem veřejně osočily, vystavily lynči bez možnosti se bránit, anonymně, zákeřně, hnusně, to je na tom zdaleka nejhorší. Nikoliv Marie, ale tyhle ženy staví Kliniku do pravého světla, obnažují ubohost mezilidských vztahů za jejími zdmi, ukazují její skutečnou tvář a zároveň dno. Tohle jsou lidé Kliniky.18 komentářů:

 1. Osobně jsem přesvědčen, že pravou tváří Kliniky jsou právě takové odporné existence, jako Feryna a ta druhá strana je naopak jen pozlátko. Sympatie se sociálním odpadem, zneužívajícím cizí majetek bez právního důvodu, je pro mě poněkud neuchopitelná, ale to je věc názoru. Klinika je stigma naší doby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gravere,
   když já jsem sympatizovala s tou určitou vzpourou proti systému, svobodou a tak - já vím, že za cizí peníze, že je to problematické, ale takovou revoltu neodsuzuji, i když tahle je bohužel příliš levičácká.

   Ale už dříve jsem si říkala, že to na té Klinice, v tom kolektivu (to je teď módní slovo) určitě není tak pohodové, jak to prezentují navenek. Ovšem znásilnění ze strany queer aktivist(k)y, která bojuje proti sexuálnímu násilí, to je jistě silná káva. Pokud to bylo znásilnění.

   Já jsem se dokonce asi před rokem a půl vážně na tu Kliniku chystala. Řekla jsem si, že když tam tedy jsou přednášky pro veřejnost, tak tam prostě na nějakou zajdu. Když je to pro všechny, tak proč ne? Aspoň uvidím, jak to tam vypadá. Vlastní zážitek je lepší než všechny internetové popisy.
   Manžel tehdy ale projevil určité obavy - asi prozíravé - o mou bezpečnost a já jsem si netroufla po něm nemohla požadovat, ať tam jde se mnou:-), tak jsem si to nakonec rozmyslela.

   Vymazat
  2. Ano, tohle přesně oni chtějí - prezentovat to, co dělají, jako vzpouru proti systému. na to přece slyší skoro každý. Vláda je fuj, EU je fuj, NATO je fuj... a obsazování cizích baráků ve jménu Revolty je ok. Není divu - tahle svoloč má opravdu dobré PR konzultanty (ne, ta parta smažek to opravdu nemá ze svých vymytých hlav).
   Jo, není špatné se tam jít podívat, popovídat si s lidmi kolem...

   Vymazat
  3. Gravere,
   ale oni se tam sami vnímají.
   Kromě toho si myslím, že mezi nimi jsou i hodně inteligentní lidé, alespoň některé jejich texty tomu odpovídají. Jsou ovšem v zajetí své ideologie.

   Obsazení cizí budovy určitě není OK, na druhou stranu, když to vezmu racionálně, pokud jde o tu jednu budovu, stát to unese... ale jistě, každý by to tak udělat nemohl.

   I kdybych se tam nakrásně chystala, tak po tomhle incidentu bych si to musela rozmyslet. Když tam někdo na chodbě, v koutě, na zahradě někoho přepadne, pomoci se nemusí dovolat. Volat policii kazí image bezpečného prostoru.

   Vymazat
  4. Ano, já vím, že se tak vnímají - to je mi jedno. Co mi jedno není, je ta snaha, aby je tak vnímali i ostatní. V zajetí ideologie, hm. Podobná láje s podobným vztahem na soukromé vlastnictví přiúpravila mou rodinu o majetek a živnost. Cizí ideologie končí u mého prahu.
   Pokud jde o squatting, odmítám vidět jakoukoliv druhou stranu. Jo, stát to unese, privátní oběti squattingu to taky unesou, já unesu, když se mi na zimu v zahradní chajdě ubytuje houmlesák... Jejda, my toho uneseme. To má být důvod, proč to svinstvo tolerovat hovadské smažce, která hoknu neviděla ani na fotce a matroš shání crowdfundingem? Nope.
   Každý by to tak udělat nemohl. Jen někdo. Richtig - my ostatní na to přece musíme vydělávat.

   Vymazat
 2. V nové době se nějak těžko orientuji. Takže pokud se deklaruji jako žena, tak bych mohl na plovárně používat dámské sprchy? To by se mi docela líbilo! :-)
  Jenom mám trochu obavu, že by mě tam ty baby inzultovaly.
  Voloďa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Postupuj racionálně, Voloďo. Koukni se takhle kousek pod pás. Co tam vidíš (jestli tedy něco přes vanu vidíš - já už s tím mám docela problém). Jestli pindíka, tak deklarovat se jako žena v dámské sprše nedoporučuji. Je s tím dost mrzení...
   http://gravers.net/891901-uchylova-zpoved-php/

   Vymazat
  2. Vypadá to jako legrace, ale vnímám to jako problém. Docela s obavami sleduji například snahy o prosazení korektních společných WC. Dospělá žena si jistě s nějakým individuem, na které tam může natrefit, lépe poradí, ale když si představím, že s tím bude konfrontována třeba moje jedenáctiletá dcera, tak mi z toho není dobře.
   Doufám, že to k nám nedojde a že hygienická zařízení zůstanou oddělená, s tím, že každý musí využívat ta, kam patří biologicky, bez ohledu na své pocity.

   Vymazat
  3. U nás je k tomu naštěstí ještě dost daleko a můžeme se tomu smát. Aber vielleicht kommt es der Tag...

   Vymazat
  4. V práci ve Švédsku to tak mají, ale tam přebudovali zřejmě cca 5 toalet na dvě kompletní kabinky s umývadlem a hajzlíkem, asi jako máme doma.

   Vymazat
 3. Upřímně se musím doznat, že jsem se tomu velice smál.
  Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milane,
   tomu bychom se ale smát neměli, jde o vážné věci.
   Je ale pravda, že tyto vážné věci naprosto znevažují její aktéry, Kliniku, celou komunitu. Aktivistky proti tomu mohou protestovat jak chtějí. Ale je to jejich problém, samy nastavily způsob komunikace.
   I to zveřejnění vlastně zapadá do modelu kampaně MeToo, prostě na někoho plivnu a dál jenom pozoruji, jak je vyloučen ze společnosti.

   Vymazat
  2. Však se nechlubím, ale doznávám, ne?
   Milan

   Vymazat
  3. Tak tak - když jsem zdrhal nahý z té dámské šatny, taky mi nebylo do smíchu. Ostatním tedy ano :-).
   Jde o vážné věci, ale to jediné, co na to máme, je ta nadsázka a humor. Dokud budou tyhle úkazy (Klinika, sociální disturbing, adorace a preference úchyláckých výstřelků...) uznávány a obdivovány místo pohrdání a odsouzení, budeme tu mít podhoubí pro takové srágory.
   Kdo sleduje můj blog nebo FB, ví, že můj přístup k homosexuálům, lesbám, jejich snahám o adopce a jiné "vymoženosti", je velmi vstřícný a otevřený. A kdo mě zná, tak taky ví, v čem vidím rozdíl mezi homosexuálem a buzerantem.

   Vymazat
 4. Dovoluji si doporučit:
  https://www.nesvlikejsezkuze.cz/clanek-mytoo-agresorky-tvrdi-je-to-pro-vase-dobro
  Celé té cause se prostě nedá nesmát. Je to jako Darwinovy ceny: také se smějeme tragickým případů. Lidem, kteří se svou vlastní hloupostí zabili. Je to subjektivně tragické, ale objektivně k smíchu.
  Milan

  OdpovědětVymazat
 5. "ke znásilnění může dojít i jinde než v marxistickém kolektivu" ... například Londýn, Aylesbury, Branbury, Birmingham, Blackburn, Blackpool, Bradford, Bristol, Burton, Chesham, Derby, Ipswich, Keighly, Leeds, Leicester, Manchester, Middlesborough, Oldham, Oxford, Peterborough, Preston, Rochdale, Rotherham, Sheffield, Skipton, Slough, Telford. — Free Tommy! ---
  Christabel, vážená a milá.
  Od veřejného ostuzení a úmrtí Karla Slezáka uplynuly asi 4 měsíce. Tehdy jsem si dovolil k tématu využít Vašeho blogu. (Dodnes je na webu RSF – reportéři bez hranic — zveřejněna informace o tom, že incident BĚHEM vyhlašování výsledku voleb zpúsobila prezidentova OCHRANKA. Na tuto evidentní lež zveřejněnou RSF se odkazovala řada českých MSM — main stream media — jako na ´uznávanou autoritou´.)
  Víte, Christabel, neskromně se domnívám, že pan.í Jiří.Maria ani Oliver Frljič si nezaslouží příliš mnoho Vaší laskavé pozornosti. ("No ano, některá divadla jsou spíš dividla. Tam se divěj, když přijde divák", J.W. Rich.)
  Odvažuji se sem psát, neboť bych rád, abyste věděla, že existuje muž, britský občan, Tommy Robinson, vlastním jménem Stephen Christopher Yaxley-Lennon (1982, Luton UK).
  Přeji vše dobré, Vám i místním diskutujícím,
  vlado.

  OdpovědětVymazat
 6. No způsob zveřejnění celé kauzy asi nebyl úplně košer, ale pořád mi tady jako největší padouch připadá Jiří/Marie. Alespoň jeho prohlášení, že se to mohlo stát, ale že si nic nepamatuje, protože byl opilý. Fascinuje mě, že se tím někteří pachatelé ohánějí jako kdyby to byla nějaká polehčující okolnost!Eva

  OdpovědětVymazat
 7. Chr: když já jsem sympatizovala s tou určitou vzpourou proti systému, ..
  Klinika není žádná alternativa k Systému, Klinika je systém, ikdyž až v jeho budoucnosti kdy se systém, neboli stát , změní opět na totalitní režim. Tentokrát na na dělníckém původu ale na rasových základech bude stát. A ti znevýhodnění a odsouzení k likvidaci jako celá třída budou běloši. Klinikia není nic originálního , je to koncept převzatý z Německa. V berlíně je klinik mraky. Klinikáři u nás postupují podle vyzkoušených německých postupů. A do B erlína se jezdí učit. Jel tam i Bartoš z Pirátů.
  Klinika je tak strašně porti systému, že minulý rok jednala na magistrátu o své podpoře s primátorkou, dostala dotace od Helsinského výboru financovaného Čezem, a to vše za mediální podpory ČRo (a Čt). Někteří figuranti z kliniky jsou zaměstnanci ČRo.
  Klilnka je tak strašně nezávislá a alternativní , že se nechá živit z dotací MČ Praha 3 - to zatím jen planuje a nahlas o tom touží, ale Zelení naslouchají.
  KLinika si snaží vytvořit image jakéhosi občanského klubu, proto tam vodí děti, prý i handicapované, proto tam "provozuje prádelnu", atp Hlavním cílem Kliniky, který je uveden v programu, není pomoc bělochům, pro ty má název "privilegovaní", ale pomoc afrikanizaci, tzv běžencům, a udělat z dosud bezpečného Žižkova nogo zonu. Což zní možná jako fantazie, ale kdo zná poměry v Německu tak ví že realizovatelné to je.
  A pak bude pro občany sympatizující s KLinikou problém návštěva parku, dětského hříště a přejití parkoviště u Kauflandu se stane dobrodružstvím. To vše díky všudy přítomné africe.
  viz např :
  Asylant z Gambie napadl zubní lékařku ve vesnici Lilienfeld
  https://www.krone.at/1725773

  Mulat z dominikánské republiky brutálně zavraždil 16ti letou dívku kterou asi náhodně potkal před základní školou.
  https://www.krone.at/1725088

  Tak tohle chce Klinika, teror vůči bělochům.

  OdpovědětVymazat